Kadına Özel Haber Rss Servisi

Zayıflamak İçin Aç Kalmaya Son

23.11.2017
75

Zayıflamak birçok bireyin hayalini süslemektedir. Gerçekleşmesi mümkündür de. Fakat birçok insan bunun için zor bir yöntem uyguluyor. Yemek yemiyor, yani aç kalıyor. Aslında bu yöntem doğru bir yöntem..

Zayıflamak İçin Aç Kalmaya Son

Zayıflamak birçok bireyin hayalini süslemektedir. Gerçekleşmesi mümkündür de. Fakat birçok insan bunun için zor bir yöntem uyguluyor. Yemek yemiyor, yani aç kalıyor. Aslında bu yöntem doğru bir yöntem değildir. Aç kalmadan zayıflamanın birçok farklı yolu vardır. Yapmanız gereken şey size vereceğimiz uyarı ve önerilere dikkat ederek yaşamınızı devam ettirmek olmalıdır. Aşağıda vermiş olduğumuz uyarıları yerine getirin ve siz de birçok kişi gibi aç kalmadan zayıflayın.

Aç Kalmadan Zayıflamanın Yolları

 • Az değil yeterli yemek zayıflama yöntemlerinden birdir.Yani vücudunuza ihtiyacı olduğu kadar kalorinin girmesine izin vermelisiniz. Fazlasına zaten vücudunuzun ihtiyacı yoktur. Size bunu öğrenmenin kolay yöntemini de verelim. Kilonuzu 24 sayısı ile çarpın ve bulmuş olduğunuz sayının 200 kalori üzerinden bir diyet yapmaya başlayınız.
 • Kahvaltısız bir sabah geçirmemek gerekir. Sabah kahvaltısı kişiyi en çok zayıflatan öğün olarak bilinmektedir. Size önerebileceğimiz kahvaltı; çavdar ekmeği, süt ve bir miktar meyve olacaktır. Tabi bunlardan azar azar tüketmelisiniz ve kesinlikle kahvaltı yapmadan güne başlamamalısınız. Bu sizin vücut sağlığınız için de oldukça önem taşımaktadır.
 • Protin diyetlerine başvurmayınız. Bunun dışında başka zayıflama diyeti bulunmaktadır. Proteini bol tüketmeniz gereken birçok diyet listesi mevcuttur. Kendinizi proteinden uzaklaştırma gibi bir kötülüğü bünyenize yapmayınız. Bu şekilde daha sağlıklı bir yaşam sürer ve daha sağlıklı bir zayıflama yolu izleyeceksiniz.
 • Ekmek yedirmeyen diyetlerden uzak durunuz. Ekmeksiz diyet yapmak adeta insan vücuduna işkence yapmaktır. Eskiden insanlar ekmek yenmediği takdirde kolay bir şekilde kilo verildiğini düşünüyorlardı. Oysa ki günümüzde sağlık sektörünün de bir hayli gelişmesi ile ekmeksiz de uygun bir şekilde diyet yapılabileceği anlaşıldı. Bu yüzden kendinizi yormayınız ve ekmek tüketiniz. Tabi ekmek tüketiniz diyoruz ama bol bol tüketmeniz gerektiğini söylemiyoruz. Az ve öz bir ekmek tüketimi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • Yemeklerinizden tere yağ ve margarini uzak tutun. Bu besinler son derece sağlıksız ve vücudunuza ağır gelecek besinlerdir. Bu yağ seçenekleri yerine daha sağlıklı olan ayçiçeği yağı, fındık yağı, zeytinyağı v.b yağ türlerine yöneliniz. Bu sayede hem daha sağlıklı bir seçim yapın hem de aç kalmadan zayıflayın.
 • Kilo vermeye aç kalma olarak değilde çok su tüketme gözü ile bakabilirsiniz. Zayıflama hareketleri yapınız.
 • Süt ürünleri tüketmeyin demiyoruz fakat yağsız süt ürünleri tercih ediniz diyoruz. Bunu sadece diyet olarak değil günlük yaşantınızda da uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede sağlıklı bir tüketim de gerçekleştirmiş olacaksınız. Günümüzde tüm süt ürünlerinin yağsız olanlı mevcuttur. Süt ürünleri alırken bunlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Zayıflama çayı içmenizi de tavsiye ediyoruz.
 • Yiyeceklerin kalori miktarını öğrenmelisiniz. Hazır gıdaların üzerinde kalori miktarları belirtilir iken diğer gıdaların kalori miktarlarına birçok yerden ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bu yüzden bu tavsiyemizi dikkate alın ve tükettiğiniz besinlerin kalori miktarını önemseyiniz.
 • Meyve tüketimi sağlıklı bir tüketimdir. Fakat bu konuda da dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Günlük meyve tüketiminiz 400 gramın üzerine çıkmaması gerekir. Hatta bu miktarın da gün içine bölünmesi oldukça önem taşımaktadır.
 • Balık tüketimi kişinin sağlığı için oldukça büyük önem taşımaktadır. Zayıflamak için bu güzel besinden mahrum kalmayın. Haftada 2 kez mutlaka balık tüketiniz.
 • Size çok basit bir önerimiz var. Gülümseyiniz. Hatta bol bol gülümseyiniz. Çünkü gülümsemek ciddi miktarda kalori kaybı sağlamaktadır. Bu önerimize uyun ve mutlu bir şekilde siz de aç kalmadan zayıflayın.

Kaynak: https://www.kadinpost.com/beslenme-diyet/zayiflamak-icin-ac-kalmaya-son-h35.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.