Kadına Özel Haber Rss Servisi

Uzun Ve Güzel Kirpikler İçin Bu Besinleri Diyetinize Ekleyin

27.01.2019
79

Hepimiz sağlıklı bir diyetin bizim için nasıl faydalı olabileceğini biliyoruz. Bol miktarda su içmekten, beslenmemize kadar çok çeşitli besleyici meyve ve sebze eklemeye kadar, sağlıklı bir diyet, biz..

Uzun Ve Güzel Kirpikler İçin Bu Besinleri Diyetinize Ekleyin

Hepimiz sağlıklı bir diyetin bizim için nasıl faydalı olabileceğini biliyoruz. Bol miktarda su içmekten, beslenmemize kadar çok çeşitli besleyici meyve ve sebze eklemeye kadar, sağlıklı bir diyet, bizi güzel tutmakla birlikte iyi bir sağlığı teşvik eden herhangi bir şey olabilir. Sağlıklı bir diyet cildiniz, saçlarınız, gözleriniz ve vücudunuz için harikalar yaratabilir. Bununla birlikte, çoğumuz besleyici bir diyetin uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmamıza bile yardımcı olabileceğini bilmiyoruz.

Evet, doğru okudunuz. Mükemmel bir diyet harika görünen kirpiklerin büyümesini destekleyebilir. Kalın ve uzun kirpiklerin son eğilimi, herkesin bir çift uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmasını zorunlu kılmıştır. Harika bir kirpik çifti sadece güzelliği arttırmakla kalmaz, aynı zamanda gözlerinizi tozdan kurtarmak için de harika bir iş çıkartabilir.

Ama hepimiz böyle kalın ve uzun kirpikleri olacak kadar şanslı değiliz. Her şey başarısız olduğunda, harika bir diyet kurtarmaya gelebilir. Evet, harika bir diyet size bir çift kalın ve uzun kirpikler verebilir ve bu da çok doğaldır.

İşte güzel bir kirpik çiftine sahip olmak için diyetinizde ihtiyaç duyduğunuz birkaç besleyici unsur.

Omega-3 yağlı asitler

Saç büyümesi için temel ajan olan omega 3 yağ asitleri, kaşlarınızı sağlıklı ve güçlü tutarken büyütmenize yardımcı olabilir. Somon balığı gibi balıklar, saç dökülmesini önleme ile birlikte saç büyümesini destekleyen proteinler ve omega-3 yağ asitleri gibi besinler içerir. Balık yiyebilirsiniz ve bir vejeteryansanız, Keten tohumu, ceviz ve kanola yağı gibi alternatif omega-3 yağ asitleri kaynaklarını tercih edebilirsiniz.

Folik asit

Folik asitle zenginleştirilmiş diyet dahil olmak üzere kirpikleriniz için harikalar yaratabilir. Diyetinizde uygun miktarda folik asit saç köklerini güçlendirebilir. Ayrıca kirpiklerinizin doğal rengini korumanıza yardımcı olabilir. Baklagiller ve süt iki büyük folik asit kaynağıdır.

H Vitamini / Biyotin

H Vitamini tırnaklarınızı ve saçınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Daha kalın ve uzun kirpikler için diyetinize somon, yer fıstığı, avokado ve karnabahar ekleyin.

Demir

İyi bir demir kaynağı, kırılganlık riskini azaltırken kirpiklerinizi güçlü tutabilir. Diyetteki demir saç büyümesini uyarır ve saç dökülmesini önler.

Kaynak: https://www.kadinpost.com/guzellik-bakim/uzun-ve-guzel-kirpikler-icin-bu-besinleri-diyetinize-ekleyin-h852.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.