Kadına Özel Haber Rss Servisi

Sağlıklı Tırnaklar İçin İpuçları Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

16.12.2018
75

Mükemmel görünümlü tırnaklara sahip olmak çoğu kadının arzuladığı bir şey olsa da, sağlıklı tırnaklar elde etmek için yaşam tarzı değişiklikleri yapmak ve tırnak bakımını uygulamak son derece önemlidi..

Sağlıklı Tırnaklar İçin İpuçları Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Mükemmel görünümlü tırnaklara sahip olmak çoğu kadının arzuladığı bir şey olsa da, sağlıklı tırnaklar elde etmek için yaşam tarzı değişiklikleri yapmak ve tırnak bakımını uygulamak son derece önemlidir. Tırnakların iyi durumda tutulması için bazı ipuçları.

Manikür ve pedikür gibi güzellik tedavileri tırnakların bakımlı ve güzel görünmesine neden olsa da, tırnakların kişinin sağlığının bir göstergesi olabileceğini anlamak gerekir. Güzel görünmelerini sağlamak için bir oje koymanıza gerek yok.

Doğal formlarında iyi görünmeliler. Sağlıklı tırnaklar pembe renklidir ve iyi bir dokuya sahip olmalıdır. Tırnaklar kırılgan hale geldiğinde veya sarıya bakmaya başladığında, bir uyarı işareti olarak alınmalıdır. Sağlıklı ve güzel tırnaklar için takip edebileceğiniz bazı ipuçları.

Tırnak Bakımı ile ilgili ipuçları

İşte tırnak bakımınıza eklemeniz gereken bazı basit öz bakım önlemleri.

Tırnaklarınızı Dinlendirin

Bununla birlikte, tırnak cilasını uygulamak isteyebilirsiniz, tırnaklarınızı maksimum süre boyunca çıplak tutmaya çalışın. Tırnaklarınızın sürekli olarak oje ile kapatılmasının tırnakları doğal parlaklıklarından ve nemden uzaklaştırabileceğini, böylece onları donuk ve kuru görüneceklerini unutmayın.

Tırnak cilası uygulamanız gerektiğinde, aseton içermeyen birini uyguladığınızdan emin olun. Tırnaklarınızı nemlendirmek ve parlak tutmak için de petrol jeli uygulayabilirsiniz.

Yatağa gitmeden önce tırnaklarınıza yağ veya badem yağı gibi doğal yağlar da uygulayabilirsiniz.

En önemlisi bol su iç.

Tırnaklarınızı temiz tut

Tırnaklarınızı her zaman kuru ve temiz tutmalısınız. Ellerin sık sık ıslatılması tırnakların kırılmasına neden olabilir. Tırnaklarınızı büyütmeyi seviyorsanız, kir toplanabileceğinden daha dikkatli olmalısınız. Bu enfeksiyon riskini artırabilir.

Hijyenik ayak tırnakları için, temelde temiz, pamuklu çorap giyiniz. Çok terleyen insanlar, mantar enfeksiyonlarından muzdarip olma riskiyle karşı karşıya olduğundan çok dikkatli olmalıdırlar.

Tırnaklarınızı koruyun

Çiviler hassastır ve yaralanmalara eğilimlidir. Yani, onları kırmak için neden olabilecek görevleri gerçekleştirmek için kullanmayın.

Ayak tırnaklarına gelince, geniş ayak parmağı olan bir ayakkabı giydiğinden emin ol.

Dar ayak parmağı olan dar ayakkabıların giyilmesi tırnak sorunlarına yol açabilir. Çoğunlukla kapalı ayakkabılar giyerseniz, kısa kesmek en iyisi olur.

Aletleri temizlemek gibi ev işlerini yaparken lastik eldiven giyin. Tırnaklarını ısırma alışkanlığınız varsa, kendinizi durdurun.

Tırnakları Güçlendirmek İçin Hangi Vitaminler Gerekli

Tırnakların iyi durumda tutulması için belirli besinler önemlidir. Örneğin protein, çinko ve kalsiyum içeren gıda maddeleri tırnak büyümesini desteklemek için gereklidir.

A vitamini, B vitamini, C vitamini, D vitamini ve E vitamini açısından zengin gıda maddeleri içerdiğinden emin olun. Elma, salatalık, yumurta, sarımsak, üzüm, fındık, soğan, soya, somon ve kepekli tahıllar dahil senin diyetin.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnaklarınızı sağlıklı tutmak için takip edebileceğiniz bazı kolay ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

  • Banyo yaptıktan sonra tırnaklarınızı tamamen kurulayın. İç köşeleri iyice kuruduğundan emin olun.

  • Haftada iki kez besleyici bir manikür kremi uygulayın ve 20 dakika sonra temizleyin.
  • Kan dolaşımını iyileştirmek için tırnaklarınızı haftada bir kez parlatın.
  • Tırnaklarınızı haftada bir kez seyreltilmiş sirke solüsyonuna batırın.
  • Haftada bir kez tırnakları iyice temizlemeniz için kendinize manikür ve pedikür verin.

Yukarıda belirtilen ipuçlarını takiben kesinlikle faydalı olacaktır. Düzensiz büyüme, renk bozulması, irin oluşumu veya tırnak yatağında ağrı hisseder görmez doktora gitmeyi unutmayın.

Tırnak cilası uygularsanız, bunların kalitesi için bilinen markaları kullanın. Tırnaklarınızı her zaman tırnak cilası ile kaplamayın. İnanın bana, sağlıklı tırnaklar iyi bakılırsa kesinlikle harika görünebilir.

Kaynak: https://www.kadinpost.com/guzellik-bakim/saglikli-tirnaklar-icin-ipuclari-tirnak-bakimi-nasil-yapilir-h668.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.