Kadına Özel Haber Rss Servisi

Saç Büyüme İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır, İpuçları Ve Faydaları

29.10.2018
63

Mükemmel bir saç bakım bileşeni olduğu bilinmektedir. Saç dökülmesiyle uğraşan tüm insanlar için sarımsak çözümdür. Saç dökülmesi aslında doğal değildir; vücutta bir eksiklik veya dengesizlik belirtis..

Saç Büyüme İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır, İpuçları Ve Faydaları

Mükemmel bir saç bakım bileşeni olduğu bilinmektedir. Saç dökülmesiyle uğraşan tüm insanlar için sarımsak çözümdür. Saç dökülmesi aslında doğal değildir; vücutta bir eksiklik veya dengesizlik belirtisidir. Ne sarımsak, mükemmel bir saç büyüme doğal bileşen yapar? Hadi bulalım.

Saç dökülmesinin meydana geldiği bölgelere yüzde beş jel uygulanması, saç derisinin daha önceki bölgelerinde saç uzamasına, kelliğin azalmasına neden olur. Çalışmaya göre sarımsağın içerdiği kükürt ve selenyum saçın yapısını güçlendirmeye yardımcı olabilir. Temel olarak, sadece saçı yeniden büyütmeye yardımcı olmaz, aynı zamanda mevcut saçları güçlendirir.

İşte saç büyümesi için sarımsak birkaç yararları şunlardır:

  1. Sarımsak mikrop ve bakterileri öldürmeye yardımcı olan anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir, bunlar saç derisine zarar vermekten sorumludur, saç büyümesini daha da inhibe eder.
  2. Ham sarımsak, saç sağlığını geliştirmek için mükemmel olan C vitamini içeriğiyle zengin olduğu bilinmektedir. Ayrıca saç büyümesini teşvik eden kollajen üretimini de artırır.
  3. Sarımsak içindeki selenyum içeriğinin varlığı maksimum beslenmede kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur.
  4. Ayrıca saç köklerinin temizlenmesine yardımcı olur, onları güçlendirir ve tıkanmayı önler, saç dökülmesini daha da azaltır.
  5. Sarımsak, ağırlaştırılmış kafa derisini sakinleştirmeye yardımcı olur ve kepek gibi sorunları tedavi eder.

Saç büyümesi için sarımsak nasıl kullanılır?

Saç büyümesi için sarımsak kullanmanın birkaç yolu:

1. Saç büyümesi için sarımsak ve bal

Bir kapta kıyılmış sarımsak ve bal ekleyin ve iyice karıştırın. Bu macunu saçınıza ve saç diplerine uygulayın ve yaklaşık 30 dakika veya daha uzun bir süre için bırakın. Akan su ile iyice durulayın.
2. Saç dökülmesine karşı savaşmak için sarımsak ve hindistancevizi yağı

Kıyılmış sarımsak, ılık ılık hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Karışımı kafa derisine ve saçlara masaj yapın ve yıkaması için yaklaşık 30 dakika bekletin.

Not: Sadece sarımsak kullanmak cildi tahriş edebilir. Bu nedenle, cilt tahriş olasılığını azaltmak için onunla bir şey eklemek zorunludur. Ayrıca sarımsak esansiyel yağlarını kullanmayın.
3. Sarımsak yağı veya sarımsak infüzyon yağı
Sarımsak esansiyel yağından bahsetmiyoruz ama sarımsak infüzyon yağı tamamen farklı ve esansiyel yağdan çok daha etkilidir. Zeytin ve hindistancevizi yağı gibi yağlardan herhangi birine sarımsak ekleyebilir ve bir gecede bırakarak geçen gün uygulayabilirsiniz. Ayrıca evde sarımsak yağı da yapabilirsiniz.
4. Saç büyümesi için sarımsak ve zencefil
Sarımsak ve zencefili ezin ve bir macunla karıştırın. Şimdi macunu bazı taşıyıcı yağlarda ısıtın. Hamur kahverengi hale geldiğinde, ısıyı kapatın. Yağ soğuduktan sonra, hamuru atın. Artık yağını al ve 15 dakika boyunca kafa derisine masaj yap. Şimdi, saçlarınızın yağdaki uzunluğunu örtün ve yıkaması için yaklaşık 30 dakika bekleyin.
Saç uzatmak için evde sarımsak yağı nasıl yapılır?
Sarımsak saçlarının evde büyüme için hazırlanması kolay bir işlemdir. Tek yapmanız gereken, saçınıza hangisinin bağlı olduğuna bağlı olarak birkaç sarımsak ile zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağıyla karıştırmaktır. Şimdi bir kavanoza koyun ve en az bir hafta boyunca serin ve kuru bir yerde saklayın. Bir hafta sonra kullanabilir.

Kaynak: https://www.kadinpost.com/guzellik-bakim/sac-buyume-icin-sarimsak-nasil-kullanilir-ipuclari-ve-faydalari-h491.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.