Kadına Özel Haber Rss Servisi

Pirinç Suyu Cildi Güzelleştirir Mi? Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır

19.12.2018
81

Genellikle attığınız pirinç suyunun çok fazla vitamin ve mineral olduğunu biliyor muydunuz? Evet, bu doğru! Ayrıca birçok yararı da beraberinde getiriyor. Pirinç suyu ile ilgili en iyi bölüm, evde çok..

Pirinç Suyu Cildi Güzelleştirir Mi? Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Yapılır

Genellikle attığınız pirinç suyunun çok fazla vitamin ve mineral olduğunu biliyor muydunuz? Evet, bu doğru! Ayrıca birçok yararı da beraberinde getiriyor. Pirinç suyu ile ilgili en iyi bölüm, evde çok basit bir şekilde yapabilirsiniz! Daha fazlasını bilmek ister misiniz? Okumaya devam et!

Pirinç Suyu Nasıl Yapılır?

Söz verdiğimiz gibi, pirinç suyunun hazırlanması çok kolay. İşte size süreçte yardımcı olacak bir adım:

 1. Pişmemiş pirinç bir kaseyi çıkar ve soğuk suyla yıka.
 2. En az üç kez yıkamalısınız.
 3. Son suyun kirli olduğundan emin olunuz.
 4. Pişirilene kadar pirinci kaynatmaya devam edin.
 5. Su bir tencerede boşaltıldıktan sonra, başka bir kaba dökün.
 6. Suda hiç tanecik kalmamalı.
 7. Suyu soğumaya bırakın ki cam kavanozda saklayabilirsiniz.
 8. Pirinç suyu şimdi düzenli kullanım için hazırdır.

Pirinç Suyu Cildinize Faydaları Nelerdir?

Pirinç suyu size her zaman hayal ettiğiniz mükemmel porselen kaplamayı verebilir. Cildinizi anında aydınlatır ve parlatır, pürüzsüz, yumuşak ve kusursuz bir cilt tonu elde etmenize yardımcı olur. Pirinç suyu pahalı cilt beyazlatıcı serumlardan daha iyidir çünkü doğaldır ve size bir kuruşa mal olmaz. Güneş lekelerini, cilt lekelerini, kırışıklıkları ve yaşlanma izlerini temizler. Pirinç suyu ayrıca sivilceyi iyileştiren ve çatlakları azaltan antioksidanlar içerir. Cildinizden kirleri temizler, gözenek büyüklüğünü azaltır ve cildinizin nefes almasını sağlar!

Yüzünüzü Pirinç Suyu İle Yıkama

Bir kaseye biraz pirinç suyu dökün. Bir parça pamuk alın ve suya batırın. Yüzün her yerine dairesel hareketlerle uygulayın. Nazik olmak. Bunu yaptıktan sonra, birkaç dakika bekleyin. Tekrar soğuk su ile yıkayınız. Cildiniz yenilenmiş görünecek!

Pirinç Suyu İle Yüz Maskesi Yapımı

Bir pirinç yüz maskesi cildinizi nemlendirir, nemlendirir ve pul pul döker. Ev yapımı yüz maskeler, sevenler için şarttır.

 1. Yarım bardak pirinç alın ve bir kaseye koyun. İki bardak su ekleyin. Bir kaşıkla karıştırın.
 2. Şimdi pirinç yarım saat sonra otursun. Pirinç suyunu bir elek boyunca dökün, böylece hem su hem de pirinç ayrılabilir.
 3. Bir çift makas alın ve gözünüze, burnunuza ve ağzınıza düşen bir kağıt parçasına delik açın.
 4. Şimdi kağıt havluyu çıkarın ve yüzünüze hafifçe yerleştirin.

Pirinç Suyu İle Pirinç Unu Kullanarak Yüz Maskesi

Malzemeler:

 • 2 kase
 • Bir kaşık
 • Elek
 • Makas
 • Kağıt havlu
 • Küçük patates
 • Bıçak
 • Peynir rendesi
 • Pirinç unu
 • Pirinç suyu.

Adımlar:

 1. Patates soymak için bir bıçak kullanın.
 2. Bir peynir rendesi kullanarak patates rendeleyin.
 3. Şimdi rendelenmiş patatesleri alın ve suyu bir kaseye sıkın.
 4. Patates suyuna biraz pirinç unu ekleyin. Bir macun haline gelene kadar karıştırın.
 5. Üç çorba kaşığı pirinç suyu ekleyin. Karıştırın.
 6. Parmak ucunuzu kullanarak yüzün her yerine uygulayın. 20 dakika bekletin.
 7. Soğuk su ile yıkayınız.

Cilt İçin Pirinç Suyu Faydaları

1. Cilt Toneri:

Pirinç suyu en iyi cilt toneri yapar. Bu cildinizi sıkılaştırır o, firma pürüzsüz ve parlak bırakır. Pirinç suyunun bir kasesine bir pamuk topu koyun ve yüzünüzü kullanarak masaj yapın. Sonuçlar bir hafta içinde gösterilecek.

2. Sivilceyi iyileştirir:

Artık kırma pirinç suyu ile halledilebilir. Tüm sivilce bölgesini bir pamuk topuyla uygulayın. Kızarıklık etkisi azalacaktır.

3. Cildinizi Hafifletir:

Pirinç suyu, yapay güzellik ürünlerinden çok daha faydalıdır. Zamanla daha adil ve daha parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olacaktır. Pirinç suyu hiçbir kimyasal içermez, bu da yüzünüzün tamamen besleneceği anlamına gelir. Parmak uçlarını kullanarak pirinç suyunu masaj yapın ve birkaç dakika sonra havayla kurutun.

4. Vücudunuzu Güzelleştirir:

Brüksel Üniversitesi'nde yapılan dermatolojik bir araştırmaya göre, dermatitten etkilenen hastalar günde iki kez pirinç suyunda 15 dakika boyunca yıkandıktan sonra belirgin bir iyileşme gösterdi. Yani, çirkin bir döküntüünüz varsa, nihai çözümünüz olarak pirinç suyunu kullanın.

Pirinç Suyunun Saç İçin Faydaları

Evet öyle! Pirinç suyu saçlarınız için harikadır. Doktorlar ve uzmanlar tarafından önerilen bu sağlıklı sıvı saçınızı uzun, güçlü ve parlak hale getirmeyi vaat ediyor. Nasıl olduğunu bilmek ister misiniz? Okumaya devam et!

1. Saç Kremi

Şampuandan sonra pirinç suyunu bir saç kremi olarak kullanabilirsiniz. Saç tellerinin her yerine uygulayın. Birkaç dakika verin ve soğuk suyla yıkayın. Bunu haftada üç kez yapın.

2. Saç Kırılmalarını Azaltır

Pirinç suyu da doğal olarak bölünmüş uçlarla savaşabilir. Saçlarınızın ucunu ıslatılmış su dolu bir kapta daldırın. Sabit kal. Saçınızı 15 dakika sonra akan suyla yıkayın.

3. Saçlarınıza Parlaklık Ekler

Dilimlere bir muz doğrayın. Onları birleştirin. Saçların her yerine pirinç suyu ve gül suyu ile uygulayın. Kafasına plastik bir kapak yerleştirin. 20 dakika sonra yıkayın.

Pirinç Suyu Sağlık Faydaları

İşte bilmeniz gereken pirinç suyunun birkaç sağlık yararı:

1. Yaşlanma Sürecini Yavaşlatır

Pirinç suyu saçlarınız ve cildiniz için sağlıklı olan B1 Vitamini ile doludur. Yaşlanma sürecini yavaşlatır ve güzelliğinizi zamanla artırır.

2. Maküler Dejenerasyondan Korur

Pirinç suyu, sizi maküler dengesinden koruyan 8 amino asit içerir. Amino asitlerin elde edilmemesi, vücut proteinlerinin bozulmasına yol açabilir.

3. Bağışıklılığı Arttırır ve Metabolizmayı Hızlandırır

Pirinç suyu, bağışıklığı artıran ve aerobik metabolizmayı hızalndıran vitaminler ve mineraller içerir. Aynı zamanda kemik yoğunluğunu artırarak daha güçlü ve hasta bir kişi yapar.

Şimdi, cildin su için nasıl su yapılacağını biliyorsun, neden bir denemeyi denemiyorsun? Bu yazıyı okudun mu? Aşağıdaki kutuya yorum yaparak fikirlerinizi bize bildirin.

Kaynak: https://www.kadinpost.com/guzellik-bakim/pirinc-suyu-cildi-guzellestirir-mi-pirinc-suyu-maskesi-nasil-yapilir-h682.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.