Kadına Özel Haber Rss Servisi

Meraklı Çocuk ile Annesi: Melekler

31.10.2019
11
Meraklı Çocuk ile Annesi: Melekler

İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor.

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.
Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

MELEKLER

İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Melekler’ hikayesinin animasyon filminde, meleklerin varlığı ve görevleri anlatılıyor.
Animasyon film; “Melek nedir? Melekler görünmez mi? Meleklerin görevleri nelerdir? Melekler hata yapar mı? İnsanlar alemde yalnız mıdır?” sorularına cevap veriyor.
‘Melekler’ hikayesinin animasyon filminde, insanların alemde yalnız olmadığı, bilinen bilinmeyen, görünen görünmeyen nice varlıkların olduğu aktarılırken, meleklerin nurani, görünmeyen varlıklar olduğu ve hiç hata işlemedikleri vurgulanıyor. 

http://www.yasemin.com/cocuk/haber/2911334-merakli-cocuk-ile-annesi-melekler

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.