Kadına Özel Haber Rss Servisi

Meraklı Çocuk ile Annesi: Din ile Akıl El Ele

15.11.2019
10
Meraklı Çocuk ile Annesi: Din ile Akıl El Ele

İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Din ile Akıl El Ele’ hikayesinin animasyon filminde, akıl ile dinin bir bütün olduğunun bilgisi veriliyor.

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı. 

İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

DİN İLE AKIL EL ELE 

Animasyon film; “Akıl sınırsız mıdır? Akıl yanılabilir mi? Din ile akıl bir bütün müdür? Din ile aklın ilişkisi nedir?” sorularına yanıt veriyor.
‘Akıl ile Din El Ele’ hikayesinin animasyon filminde, insanı insan yapanın akıl olduğu, aklın sınırsız olmadığı, akıl ile dinin uyuştuğu, aklın dinsiz dinin ise akılsız olmayacağı anlatılıyor.

http://www.yasemin.com/cocuk/haber/2915924-merakli-cocuk-ile-annesi-din-ile-akil-el-ele

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.