Kadına Özel Haber Rss Servisi

Kadife Elbise Modelleri

01.12.2017
82

Kadife elbiseler, moda dünyasının vazgeçilmezidir. Her dönemde varlığını korumuş, kadınlar tarafından severek kullanılmışlardır. Bu durumda kadifenin asil havası, konforu ve kolay kombinlenebilmesi et..

Kadife Elbise Modelleri

Kadife elbiseler, moda dünyasının vazgeçilmezidir. Her dönemde varlığını korumuş, kadınlar tarafından severek kullanılmışlardır. Bu durumda kadifenin asil havası, konforu ve kolay kombinlenebilmesi etkilidir. Özellikle soğukların etkisini hissettirmeye başladığı şu günlerde kadife elbiseler, kadınların davet gecelerindeki kurtarıcısı olmaktadır. Kadife, kışın kullanılmaya son derece elverişli, kadınların üşümeden şık kalabilmesine olanak tanıyan kullanışlı bir kumaştır.

Kadife elbiseler taşıyan kadına tek başına bir asillik ve şıklık kattığı için, bu türden elbiseler kolayca herhangi bir ayakkabı ve çantayla kombinlenebilmektedir. Zira kadife elbiseler, hangi parçayla kombilerseniz kombinleyin, üzerinizde asla ucuz yahut eğreti durmayacaktır. Ayrıca kadife, üzerine yansıyan ışığı kıran, desensiz haliyle hareketli görünen bir kumaştır. Bu özelliği sayesinde vücuttaki kusurları kapatma konusunda da son derece başarılıdır. Yeter ki bedeninize uygun ve doğru dikilmiş bir elbisede kullanılmış olsun. Kadifenin ağırlığını ve zarafetini en çok destekleyen renkler bordo, siyah, ördek yeşili, şarap kırmızısı gibi koyu renklerdir.

2017'de Kadife Modası

Bilhassa 2017 kış modası kapsamında, kadifeler karşımıza daha modern şekilde çıkmakta. Uzun etekli, derin V yakalı, kuşaklı elbiselerde kadife sıkça kullanılmakta. Göğüs dekolteli kadife elbiselerinizi, dekoltenize inen parlak taşlı renkli kolyelerle tamamlayabilirsiniz. Boğazlı modellerde ise uzun zincirli madalyon kolyeler ya da büyük taşlı renkli küpeler tamamlayıcı olacaktır. Boğazlı kadife elbiseler; deri ceket ve bilekte botlarla kombinlendiğinde gündüzleri de rahatlıkla kullanabilir. Çok fazla mücevher kullanmayı sevmeyenler, kadife elbiselerinin belinde renkli, parlak taşlarla süslü kemerler kullanabilir. Bu kemerler özellikle derin V yakalı ve kruvaze yakalı modellerde son derece şık görünecektir. Mini ya da yırtmaçlı kadife elbiselerin file çoraplar ve siyah dantel eldivenlerle kombinlenmesi, seksapaliteyi artıracaktır.

Kadife Elbiselerde Saç ve Makyaj

Kadife elbiseler, dumanlı, koyu renk göz makyajları ve kırmızı dudaklarla büyük uyum sergileyecektir. Gözlerde bol rimel kullanımı, kadifenin asaletini buğulu ve derin bakışlarla tamamlamaya yardım edecektir. Yanaklarda allık mümkün olduğunca az kullanılmalıdır ki, makyajın abartısı elbisenin zarafetini gölgelemesin. Günlük kullanımda dumanlı göz makyajına soft rujların eşlik etmesi daha uygundur.

Kadifenin günlük kullanımında saçlar açık bırakılabileceği gibi atkuyruğu şeklinde de toplanabilir. Kadifenin davetlerdeki kullanımında, saçlarda iri dalgalar tercih edilmeli, saçlar enseden toplanarak kadifenin zarafeti bu şekilde desteklenmelidir. Saçlarda minik parlak taşlı küçük saç taraklarından kullanılabilir. Ancak bu tip saç aksesuarları kullanıldığında, ya hiç küpe takılmamalı ya da küpeler çok sade olmalıdır. Unutmayın ki kadife kendiliğinden yeterince şık bir kumaştır ve onu kombinelerken abartıya kaçıldığında rüküşlük işten bile değildir.

Kadife geçmişte de günümüzde de kadınların çok sevdiği, moda dünyasında yaygın olarak kullanılan bir kumaş türüdür. Bu kumaştan imal edilen elbiseler, soğuk kış günlerinde kullanan herkese kadınsılık, konfor ve şıklığı aynı anda sunmaktadır. Yukarıda görüldüğü üzere kadife elbiseler gece ya da gündüz fark etmeksizin, o anki ruh haline göre kolayca değişik şekillerde kombinlenebilmektedir. 2017-18 Sonbahar Kış Sezonu'nda kadife en çok ses getirecek olan kumaş türlerinden biridir. Üstelik bu durum, sadece elbise modelleriyle sınırlı değildir. Gerek kadife pantolonlar, gerekse kadife ceketler yeni sonbahar-kış sezonunun gözdesi olmaya adaydır.

Kaynak: https://www.kadinpost.com/moda/kadife-elbise-modelleri-h52.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.