Kadına Özel Haber Rss Servisi

Çocuğunuzla Kaliteli Vakit Geçirin

22.02.2018
73

Her anne baba için çocukları en kıymetli varlıklarıdır. Onlar için yapmayacakları fedakârlık, katlanmayacakları zorluk yoktur. Birçok ebeveyn çocuklarının isteklerini karşılamak için uğraş verirler; o..

Çocuğunuzla Kaliteli Vakit  Geçirin

Her anne baba için çocukları en kıymetli varlıklarıdır. Onlar için yapmayacakları fedakârlık, katlanmayacakları zorluk yoktur. Birçok ebeveyn çocuklarının isteklerini karşılamak için uğraş verirler; onların en güzel kıyafetleri giymesi, en güzel oyuncaklara sahip olması, bakımlı ve temiz görünmeleri için ellerinden geleni yaparlar. Birçok çocuğun oyuncak dolabı yaşına uygun olmayan oyuncak ve malzemelerle dolu olduğunu da hemen hemen herkes tahmin edebilmektedir.

1. Önceliğinizi Kişisel Gelişime Vermelisiniz

Çocukların yaş aralıklarına bağlı olarak kazanmaları gereken beceriler bulunmaktadır. Her yaşta faklı bir beceri ve duygu gelişimi göstermelidir. Bu edinimler çocuğunuzun da normal olarak büyüdüğünün bir göstergesidir. Bunların içinde en önemli kavramlar aile sevgisi ve çocuğunu özgüveninin gelişmesidir.

2. Her Çocuk Gelişimini Aile İçerisinde Tamamlar

Soyut kavramlar olan sevgi, saygı, özgüven, sorumluluklar anne baba ile birlikte iken gelişen ve çocuğun karakterini oluşturmaktadır. Tabii ki bunları çocuğa kazandırmanın en güzel yolu onunla birlikte vakit geçirmektir.

3. İş Hayatı ile Aile Hayatını Birbirinden Ayırın

Çocuğunuzla kaliteli bir vakit geçirmenin yolu ailenin birlikte, bir arada olmasıdır. Bir arada olması derken, bütün uğraş ve işlerden elini çekmekten bahsediyoruz. Birebir çocuğunuzla birlikte oyun oynamak, birlikte film izlemek, birlikte yemek yapmak, birlikte evi toplamak, birlikte parka girmek bu durumu açıklayıcı bazı örnekler olabilir.

4. Tek Başına Değil, Birlikte Faaliyet Yapın

Yani siz iş yaparken veya televizyon seyrederken çocuğunuzun kendi başına oynaması, sizin ona bekçilik yapmanız birlikte vakit geçirdiğiniz anlamına gelmemektedir. Bu prensipte bir yaklaşımla çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilir, onu geleceğe daha güvenle hazırlayabilirsiniz.

Kaynak: https://www.kadinpost.com/anne-ve-cocuk/cocugunuzla-kaliteli-vakit-gecirin-h189.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.