Kadına Özel Haber Rss Servisi

2017 2018 Kış Modası!

27.01.2018
103

Havaların artık yavaş yavaş serinlemeye başlamasıyla ilkbahar – yaz renklerinden çıkıp sonbahar – kış renklerine doğru yöneleceğimizi düşünebilirsiniz. Fakat bu kış canlı pembeler, keskin kırmızılar, ..

2017 2018 Kış Modası!

Havaların artık yavaş yavaş serinlemeye başlamasıyla ilkbahar – yaz renklerinden çıkıp sonbahar – kış renklerine doğru yöneleceğimizi düşünebilirsiniz. Fakat bu kış canlı pembeler, keskin kırmızılar, renkli spor taytları da bizimle beraber bir kışı geçirmeye hazır gibigörünüyor.

1. Canlı Pembeler

Bu sezonla birlikte artık kesin olarak da söyleyebiliriz ki sonbahar renkleri tarihe karışıyor. Bu kışa damgasını vuracak olan pembeyi her yerde görmeye alışsak iyi olur gibi. Yazın bitimiyle hüzün dolmamızı biraz daha yumuşatacak olan pembe ve tonlarını siyahın yerine bile koyacağız gibi görünüyor.

2. İspanyol Kollar

Eskiye dönüşü daha net bir şekilde hissettiren bir şey daha varsa onlardan bir tanesi kesinlikle İspanyol kollardır. Kendi içinde de çeşitleri olan bu kollar volanlı, çan ya da düz gibi sınıflandırılabilir. Gideceğiniz yere göre farklılık gösterir. Örneğin; arkadaşlarınızla bir öğlen yemeğine çıkıyorsanız bu şirin fırfırlı kolları, resmi bir iş yemeğiyse düz kolları, daha havalı ve dikkat çekici olmak istiyorsanız volanlı veya çan kolları tercih edebilirsiniz. Yeni nesil için yazdan görmeye alışık oldukları bu kolları da kışın görmekten biraz bıkacağız gibi.

3. Kırmızı Yaşam Şeklimiz

Asla eskimeyecek ve bir beyaz ya da siyah kadar kombinlenmesi kolay olan bir renk kırmızı. Çoğu kadının o gün makyaj yapmasa bile bir kırmızı ruj sürüp ne kadar değiştiğini son yıllarda epey görür olduk. İçinde her türlü duyguyu barındıran bu renk hem yaz aylarına hem kış aylarına fazlasıyla yakışmıyor mu sizce de?

4. Simli Kumaşlar

Bir diğer adıyla Lurex olan simli kazaklar ve pantolonlar, klasik trikoları arka planda başarıyor. Çoğumuzun hiç hoşlanmadığı simleri bir çoğumuzda çok seviyor. Ortası olmayan bir konu bu. Ya çok sevenler ya nefret derecesinde hiç sevmeyenler. Ama ne yazık ki sevmeyenler için o eski trikolarını bu kış raflarda bulmaları zor olacak.

5. Sonsuza kadar Kadife

Annelerimiz ve hatta Anneannelerimizden kalma kadife giysiler hiçbir zaman eskimeyecek gibi görünüyor. Sevmeyen yoktur diye düşünüyorum. Moda olarak yıllarca giyilmesi ve halihazırda giyiliyor olması sanırım işin büyüsü. Elbiseler, ceketler, pantolonlar ve hatta kadife gömlekler. Bir kumaştan daha fazla ne üretilebilirdi ki? Onu gizemli kılanda bu.

Kaynak: https://www.kadinpost.com/moda/2017-2018-kis-modasi-h130.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.